Rotaļlietām ir ārkārtīgi liela nozīme zīdaiņu un mazu bērnu dzīvē. Tas ir ne tikai izklaides avots, bet arī instruments, kas palīdz attīstīt jaunus prātus. Viena no šīm nepārspējamajām rotaļlietām ir grabulis.

Grabuļi ir veidoti tā, lai mazi bērni rotaļājoties būtu pilnīgi droši. Tie nav mazi priekšmeti, tāpēc tos nevar norīt. Izgatavoti no sertificētiem materiāliem, tie neizraisa alerģiju un ir patīkami ādai. To daļas ir stingri piestiprinātas pie veseluma, tāpēc nav jābaidās, ka bērnam pietiks spēka noplēst kādu fragmentu. Grabuļu dažādība nozīmē, ka mazuļi var ar tiem spēlēties ilgu laiku. Grabuļi ne tikai izklaidē, bet arī attīsta.

* Objektu satveršanas attīstība. Grabulis ir ideāls instruments, lai mācītos satvert un turēt priekšmetus, kas ir svarīgs elements bērnu motorisko prasmju attīstībā. Veicot dažādas aktivitātes, piemēram, turot grabulīti pie mazuļa mutes, kamēr viņš guļ uz vēdera, mēs mudinām mazuli pacelt galvu un pat sekot rotaļlietai rāpojot. Satverot, turot un kratot grabulīti, mazulis uzlabo rokas prasmes. Un tas noteikti noderēs, apgūstot sarežģītākas darbības, piemēram, patstāvīgu ēšanu vai dzeršanu. Grabuļa satveršana un skaņu radīšana parāda bērnam, kā darbojas viņa ķermenis. Kas īsti ir roka vai pēda, kas ir atbildīga par rezultātu? Laika gaitā bērns uzzina, ka darbība izraisa noteiktu reakciju. Katra daļa, kas kustas un rada dažādas skaņas, veicina zinātkāri un motoriku.

* Sensoriska rotaļlieta. Pirmkārt, grabuļi piesaista bērna uzmanību ar savām bagātām vai daudzveidīgām krāsām. Rotaļājoties vecāks var iemācīt bērnam koncentrēt skatienu un uzmanību uz konkrēta mērķa. Dažādas faktūras ar izciļņiem kalpo mazulim zobu šķilšanās periodā gluži kā zobgrauznis. Krāsas, skaņas un taustes stimuli iepazīstina bērnu ar sajūtu pasauli. Viņš ir ne tikai aizņemts, bet arī uzrāda pareizus refleksus un dabisku vēlmi rīkoties.

* Sociālās uzvedības mācīšana. Grabulis ne tikai attīsta sensorās un motoriskās prasmes, bet arī palīdz nodibināt emocionālu saikni starp vecāku un bērnu. Kopīga rotaļāšanās, kratot grabulīti un izdodot skaņas, var būt lielisks saziņas veids, kas ir attiecību ar mazuli pamatā. Pateicoties šīm agrīnajām prieka, savstarpējās uzticēšanās un drošības sajūtas pieredzēm, bērns uzzina, kādām vajadzētu izskatīties starppersonu attiecībām.

Jūs varat ne tikai kratīt grabuli, šeit ir vairākas izklaides iespējas:

  • paslēpiet grabulīti aiz muguras un palūdziet mazulim mēģināt to atrast. Šis vingrinājums attīsta novērošanu un koncentrēšanos;

  • muzikāla izklaide: aiciniet savu mazuli pakratīt grabuli mūzikas ritmā. Attīsta ritma izjūtu, klausīšanās prasmes un mūzikas dzirdi;

  • jautrie eksperimenti: lieciet bērnam kratīt grabuli dažādos veidos, lai radītu dažādas skaņas. Tas attīsta radošumu un kognitīvo sajūtu;

  • piespēļu spēle: organizējiet spēli, kurā bērns nodod grabulīti citam bērnam vai pieaugušajam. Vingrinājums attīsta sociālās prasmes (sadarbību un komunikāciju), kā arī motoriku, kas nepieciešama objekta efektīvai pārvietošanai;

  • spēle “Atrodi atšķirību”: sagatavojiet divus grabulīšus, kas izskatās vienādi, bet izklausās atšķirīgi. Lūdziet bērnam norādīt uz atšķirībām skaņās, kad viņš tās sakrata. Tas attīsta spēju koncentrēties un atšķirt skaņas.

Kad pirkt grabulīti bērnam? Kuru grabulīti izvēlēties? Noteikums numur 1 ir atbilstošs vecums. Ne visi grabulīši ir izstrādāti vienādi. Daži no tiem ir paredzēti pavisam maziem bērniem (līdz 6 mēnešiem un mazāk), savukārt citi grabuļi ir paredzēti bērniem tikai no viena gada vecuma. Jaundzimušajiem patiks rotaļlieta, kuru viņi varēs redzēt un klausīties, kamēr vecāki to tur rokās. Kontrastējoši raksti vai spilgtas krāsas piesaistīs jūsu bērna uzmanību. Delikātai dzirdei šajā posmā ir nepieciešamas tikpat smalkas skaņas. 3-6 mēnešu vecumā mazuļi jau var ķert rotaļlietas un kratīt grabulīti paši, tāpēc laba izvēle būs tā, kas rada visvairāk trokšņa. Vēl viena priekšrocība ir rokturis, kas ir ērts mazām rociņām. 6-9 mēnešu vecumā bērniem attīstās motorikas prasmes. Paaugstinātu veiklību dod rotaļlietas ar mūziku un gaismas pogām, kas nodrošina mijiedarbību. No 9-12 mēnešiem jūsu mazulim aktīvi nāk zobi, tāpēc noderēs viss, kas ļauj viņam tos likt mutē un mazināt smaganu niezi. Rotaļlietai jābūt izturīgai pret košļāšanu un tajā pašā laikā jāpiesaista mazulis ar savām funkcijām. Vienmēr rūpīgi pārbaudiet produkta iepakojumu un tajā ietverto informāciju. Tie attiecas uz atbilstošo bērna vecumu un standartiem, kuriem priekšmets atbilst. Tā ir labākā jūsu bērna drošības garantija.

Grabulis ir priekšmets, kas noteikti ir jāizmet, ja tam ir nolietojuma pazīmes. Ir arī svarīgi vienmēr pārbaudīt, vai rotaļlietai nav asas malas. Ir vērts atcerēties, ka jums nevajadzētu pieņemt lietotus grabulīšus no kāda cita bērna. Tas attiecas ne tikai uz higiēnas apsvērumiem, bet arī uz rotaļlietas nodiluma pakāpi un elementiem, kas var salūzt un nodarīt kaitējumu. Visbeidzot, jāņem vērā arī grabulīša svars. Tas nevar būt pietiekami liels, lai nesavainotu bērnu, ja nokrīt. Tāpat mazulim bez problēmām jāspēj paņemt grabulīti. Atcerieties regulāri pārbaudīt, vai mazuļa grabulīšos nav nolietojuma pazīmju, un, ja jā, nomainiet tos ar jauniem. Neaizmirstiet tos laiku pa laikam mazgāt maigā ūdenī vai veļas mašīnā.

Mūsu veikala piedāvājumā atradīsiet tikai visām prasībām atbilstošus bērnu grabulīšus, kurus iesaka speciālisti un vecāki.

GRABUĻI mūsu katalogā.